Při sledování současné situace na české politické scéně se nabízí otázka, jak by asi vypadala celospolečenská debata o možnostech financování České televize a rozhlasu v ideálním světě. Zřejmě by šlo o konstruktivní a racionální diskusi, během níž by se politici a experti zabývali možnostmi, jakou roli by měla mít veřejnoprávní média v moderní éře digitálních technologií. Jenže hádejte co... Nežijeme v ideálním světě. Média veřejné služby se tak stala hřištěm pro politický boj plný populismu a pokrytectví.