Hokejisté Kladna prohráli s Vítkovicemi a zůstali předposlední

Hokejisté Kladna prohráli ve 29. kole extraligy s Vítkovicemi 1:2 a po páté porážce z posledních šesti zápasů jsou i nadále předposlední. Vítkovice, které ukončily minisérii dvou proher, se naopak posunuly na sedmé místo tabulky.

Rytíři toužili opustit třinácté místo, na které spadli po páteční prohře ve Zlíně, ale před slabou návštěvou se jim to nepodařilo. Na televizní utkání dorazilo na stadion jen 194 diváků. "Jako hráč, fanoušek nebo kouč tak nízkou návštěvu v Kladně nepamatuju," přiznal asistent trenéra domácích Petr Tatíček.

Věrní fanoušci přitom viděli vydařený úvod domácích. Již ve druhé minutě Kladno vedlo. První střelu na vítkovickou branku gólman Dolejš vyrazil, ale na dorážku Bajarunse již byl krátký. Lotyšský útočník tak střelil svůj první gól v sezoně.

Radost domácích ovšem netrvala ani minutu. Faul Petra Hořavy potrestal v přesilovce Sturcz. Následně mohl hosty poslat do vedení Roman, ale ve své velké příležitosti ztroskotal na Cháberovi v kladenské brance.

Nejproduktivnější formace Vítkovic se ale prosadila ve 13. minutě, kdy se Svačina pěkně uvolnil u mantinelu, mezi kruhy našel osamoceného nejlepšího střelce mužstva Hunu a slovenský útočník zamířil přesně. Následně mohl přidat další gólový zásah, ale s příležitostí se nevypořádal dobře.

Druhá část hry byla oboustranně hodně rozháraná. Rytíři se snažili, ale chyběla jim přesnější kombinace, finálová přihrávka a v neposlední řadě i přesnější střelba. Bajaruns byl na ledě hodně vidět, ale další dvě brankové příležitosti neproměnil.

Ostravská defenziva naopak pracovala na jedničku. Řadu střel domácích zblokovali hostující hráči a když některá střela prošla až k Dolejšovi, byl devatenáctiletý gólman připravený. Vyrovnat se Kladnu nepodařilo ani v závěrečné power play.

"Bohužel od samého počátku sezony nás trápí střelecká impotence. Nemáme ani patřičné štěstí. O mnohém vypovídá fakt, že ve druhé čtvrtině základní části jsme ve 13 zápasech vsítili pouhopouhých 17 gólů. Pak se nemůžeme divit, že jsme tam, kde jsme," uvedl Tatíček.

Vítkovice si připsaly již osmou výhru na kluzištích soupeřů, kde získaly celkem 26 bodů. Doma jich přitom nasbírali jen 17. "Zatím se nám daří lépe venku, než v domácím prostředí. Věřím ale, že postupem času pohodu ze zápasů na cizích kluzištích přeneseme i do domácího prostředí," přál si kouč Peter Oremus.