Z pekáren v Kladně unikl čpavek, zaměstnanci odešli z budovy

Z areálu pekáren La Lorraine na okraji Kladna dnes odpoledne uniklo zatím neznámé množství čpavku. Dva lidé se lehce zranili, asi sto zaměstnanců odešlo z budovy, vrátí se až to bude bezpečné, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Čpavek unikl asi v 16:20. "Poslali jsme na místo hasiče ze stanice Kladno, okamžitě uzavřeli ventil, kterým vede přívod čpavku," řekla ČTK Kostková. Dva lidé byli ošetřeni na místě. "Jedna uklízečka se trochu nadýchala a jeden muž se udeřil do hlavy," uvedla mluvčí. Hasiči nyní objekt odvětrávají a měří se koncentrace uniklého čpavku.
 
Letos v únoru areál pekárny postihl rozsáhlý požár, důvodem mohla být nedbalost při rekonstrukčních pracích. Škody byly odhadovány na 50 milionů korun.
 
Tuzemská pobočka La Lorraine byla původně součást tuzemských Delta Pekáren a belgického holdingu Vanelor. V roce 2008 se stala členem mezinárodní pekařské skupiny La Lorraine Bakery Group, odkdy také vlastní výrobní areál na okraji Kladna. Ve firmě pracuje kolem 500 lidí. Měsíční produkce mraženého pečiva se pohybuje mezi 2500 až 4500 tunami. Společnost dodává zboží v podstatě všem velkým obchodním řetězcům.
 
zdroj: ČTK