Z důvodu rekonstrukce se v Kladně děti nerodí

Porodní sály jsou v současné době mimo provoz. Minulý týden totiž uzavřelo vedení nemocnice oddělení gynekologie a kladenské rodičky přijímají porodnice ve Slaném a v Rakovníku. A to vše díky plánované rekonstrukci nemocničního bloku C.

Gynekologie s porodnicí byly posledními z oddělení, které čekalo v „Céčku“ stěhování. Všechny ostatní už mají své operační sály v novém pavilonu akutní medicíny. „Ve středu jsme se začali přesouvat místo chirurgie do čtvrtého patra v béčku. Ovšem ještě o půlnoci ze středy na čtvrtek jsme provedli poslední porod,“ informoval primář gynekologie Petr Ullrych.

V bývalých chirurgických sálech v části B vznikají nyní porodní boxy a připravují se pokoje pro pacientky. Jen malířům bude trvat šest dnů, než skončí se svou prací. Vše má být hotové do půlnoci neděle 17. července. „Od půlnoci z neděle na pondělí začneme opět rodit. Už mohou také chodit rodičky. Nebýt výluky, přivedli bychom za těch téměř čtrnáct dnů na svět zhruba čtyřicet až padesát dětí. Nemocnice ve Slaném a v Rakovníku nám velmi pomohly. Některé ženy porodí i v Praze,“ dodal primář.

www.kladno.cz