Vítězství jsme utrpěli, prohlásil plzeňský gólman Machovský

Za utrpěné vítězství označil úspěch Plzně na ledě Kladna v rámci 47. kola hokejové extraligy Matěj Makovský. Právě jeho zásluhou stačil Západočechům ke třem bodům jediný přesný zásah - vyhráli fotbalovým skóre 1:0. 

"Za všechny moje spoluhráče mohu říci, že jsme utrpěli vítězství. Chtěli jsme hrát proti Kladnu hezký hokej, což se moc nedá. Zaplaťpánbůh za ten jediný vítězný gól," prohlásil Machovský v rozhovoru s novináři. 
    
Šestý čistý štít v sezoně uhájil díky 19 úspěšným zákrokům. "Je pravda, že jsem byl docela v permanenci, ale když se člověk dobře postaví, tak ho puky trefují...," odmítal skromně Machovský, že by měl nějak extra mimořádný den. 
    
Plzeň jako kdyby si jednobrankového náskoku velmi cenila a nehodlala o něj za žádnou cenu přijít. "Kluci se zatáhli a soupeře jsme moc do šancí nepouštěli. Věděli jsme, že Kladno se herně i střelecky trápí, ale většinou se z podobnými týmy bohužel trápíme i my a málo kterého soupeře herně přejedeme," přemítal Machovský. 
    
"Jestli jsem čekal, že budeme před olympijskou přestávkou tak vysoko? Naším cílem je první čtyřka, abychom neměli problémy," zdůraznil Machovský. "Šestá vychytaná nula sezony mě těší. Zápisné už naštěstí platit nemusím. Pochválili mě i spoluhráči," dodal Machovský. 
    
V přestávce vyhrazené olympiádě toho plánuje vidět ze sportovního svátku planety co možná nejvíce. "Na zimní olympiádu se moc těším. Hlavně na naše hokejisty a osobně mě bude zajímat, kdo se postaví do branky. Z ostatních sportů mě baví hlavně skikros, takže na něj se budu určitě dívat," nastínil své plány Machovský. 
 
zdroj: ČTK