Vedení Slaného asi zruší vyhlášený konkurs na ředitele nemocnice

Vedení Slaného asi zruší vyhlášený konkurz na ředitele nemocnice. Po dohodě s některými zastupiteli plánuje nejdříve do nemocnice poslat auditory. ČTK to dnes řekl starosta Pavel Zálom (ČSSD). 

Zhruba třetina slánských zastupitelů, z koalice i opozice, podala oficiální žádost o mimořádné jednání zastupitelstva, protože nesouhlasí s vypsáním třech výběrových řízení na vedení slánské nemocnice, městské policie a jednatele víceúčelové sportovní haly. Podle zastupitele Pavla Bartoníčka (Občané města Slaného) nebylo vypsání konkurzů dostatečně zdůvodněno. "Lidé se obávají například privatizace a zúžení péče poskytované nemocnicí," uvedl. 
    
Starosta s tím nesouhlasí, podle něj nebyla například dostatečně vypracována výroční zpráva nemocnice a vedení města má podezření, že jsou z nemocnice vyváděny peníze. "Zkusíme se se zastupiteli dohodnout tak, že v případě nemocnice výběrové řízení prozatím zrušíme a nejdříve situaci v nemocnici necháme prověřit nezávislou auditorskou firmou," uvedl starosta. Výběrové řízení na vedení městské policie zrušeno nebude, protože velitel složil funkci, a v případě jednatele haly také zůstane vypsáno, protože současný jednatel je podle starosty v konfliktu zájmů, když je zároveň jednatelem technických služeb Stochov. 
    
Ředitel slánské nemocnice Jiří Šimák ČTK řekl, že forma výroční zprávy dřívějšímu vedení města postačovala a nepovažuje ji za důvod k vypsání výběrového řízení. "Žádné peníze se z nemocnice nevyvádějí," dodal. Po slánské nemocnici nyní koluje petice na podporu ředitele, podle něj ji podepsala většina zaměstnanců. "Dnes jsem zaměstnancům slíbil, že se do výběrového řízení přihlásím," dodal Šimák. 
 
zdroj: ČTK