Vedení Poldi slíbilo odborářům včasnou výplatu mezd

Vedení Poldi na dnešní schůzce přislíbilo odborářům doplacení opožděné dubnové mzdy do konce týdne a včasnou výplatu mzdy za květen. Odboráři jsou ve stávkové pohotovosti, kterou ukončí 21. června, pokud vedení Poldi sliby splní. ČTK to dnes řekl zástupce odborářů, předseda Základní organizace Hutě Poldi Richard Mosr. 

Odboráři vyhlásili v kladenském závodě na výrobu oceli Poldi od 1. června neomezenou stávkovou pohotovost. Přibližně čtyři stovky zaměstnanců stále nedostaly dubnovou výplatu, která měla na účty přijít 20. května. "Podobná situace trvá už dva roky. Výplaty nechodí včas a zaměstnancům to působí osobní problémy," uvedl Mosr. 
    
Personální ředitel Poldi Antonín Čimera ČTK řekl, že květnové mzdy začne společnost rozesílat příští týden, aby do 20. června měli peníze všichni zaměstnanci. "Kroky pro to, aby se situace neopakovala, činíme stále. Problém je v tom, že je nižší výroba a tím pádem i tržby. Plánujeme proto navýšení výroby,aby bylo dostatečné množství financí na výplaty," uvedl Čimera. 
    
Poldi vyrábí takzvanou legovanou ocel, která má lepší mechanické vlastnosti. V podniku pracuje přibližně 400 zaměstnanců. Kladenská huť Poldi bývala pýchou českého průmyslu. Její historie začala před 125 lety, kdy ji založil jeden z nejvýznamnějších průmyslníků své doby Karl Wittgenstein. Po roce 1945 byla znárodněna, hutní výroba se zde postupně rozšiřovala a v 70. letech byla modernizována a rostla i finální výroba. 
    
V 90. letech se pod vedením podnikatele Vladimíra Stehlíka součásti holdingu dostaly do konkurzu a zastavily výrobu. V dalších letech se do opuštěných hal výroba vrátila, byť v menším měřítku. Od podzimu 2012 funguje Poldi Hütte pod názvem POLDI s.r.o. s novou vlastnickou a manažerskou strukturou. 
 
zdroj: ČTK