V Radešíně na Kladensku odhalili policisté pěstírnu konopí

V Radešíně na Kladensku odhalili v úterý policisté pěstírnu konopí. Při sklízení rostlin kriminalisté zadrželi dva muže, kterým hrozí až deset let vězení. Na místě bylo přes 200 kusů rostlin a několik kilogramů nasušených částí květů. Drogy a další na místě nalezené věci mají hodnotu minimálně milion korun. Oba muži jsou nyní vyšetřováni na svobodě. ČTK to sdělila mluvčí kladenských policistů Jana Šteinerová.

Při akci nazvané Underground nalezli policisté hotovost a velmi kvalitní rostliny konopí. "Při zadržení podezřelých pachatelů dále policisté u nich zajistili finanční hotovost v řádech několika desítek tisíc korun, a to nejen v českých korunách, ale i v eurech a amerických dolarech," uvedla mluvčí.
 
Pěstírna byla podle ní důmyslně skrytá za falešnou zdí ve sklepních prostorách rodinného domu. "Byla vybudovaná na vysoké technické úrovni, dále byla plně automatizovaná a produkovala konopí velmi vysoké kvality a kvantity," informovala mluvčí. Oba muži ve věku třicet a třicet dva let jsou nyní podezřelí z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
 
zdroj: ČTK