V OC Oáza Kladno přibude Czech POINT

Kladenský magistrát zřídí v obchodním centru Oáza pracoviště Czech POINT. Služba této pobočky doplní občanskou vybavenost obchodního centra, ale zejména celé lokality Kročehlav. Lidé tak budou moci návštěvu za nákupy nebo zábavou spojit s vyřízením základních úředních potřeb – a to i v sobotu dopoledne.

Czech POINT v obchodním centru Oáza by měl začít poskytovat své služby již začátkem července 2011.

Pracoviště Czech POINT bude umístěno na ploše 45 m2 vedle pobočky České spořitelny. Bude zahrnovat zatím jednu přepážku. Vstup bude otevřený z pasáže, ale k přepážce občané projdou dveřmi v prosklené stěně. Přístup bude samozřejmě bezbariérový. Nový Czech POINT doplní ty stávající na poštách, ale také v budově radnice na nám. Starosty Pavla 44 a v Centru správních agend na nám. Svobody 1960.

„Czech POINT v Oáze bude fungovat šest dní v týdnu. Pozdní odpolední hodiny i sobotní dopoledne využijí zejména lidé, pracující v Praze,“ říká o novém servisu zejména pro obyvatele Kročehlav, kladenský primátor Dan Jiránek.

Převážnou část nákladů na zřízení Czech POINTu pokryje obchodní centrum Oáza (vybudování pracoviště, interiér, logo pobočky). Město bude za umístění Czech POINTu platit nájemní poplatek. Smlouvu Město s obchodním centrem Oáza uzavřelo na dobu pěti let.
Služba Czech POINT je stále oblíbenější. V roce 2010 byl v Kladně nejčastěji požadován výpis z rejstříku trestů (2123 potvrzení), dále výpisy z obchodních rejstříků (787) a z katastru nemovitostí (549). Celkem bylo v roce 2010 v Kladně přes službu Czech POINT vydáno 4018 různých úředních potvrzení. Nejčastěji lidé o tato potvrzení žádali v prvním pololetí roku. Za první čtvrtletí roku 2011 bylo vydáno více než 1300 potvrzení, přičemž opět „vedou“ výpisy z rejstříku trestů, kterých bylo vydáno 567.

www.kladno.cz