V mateřských školách nevzroste školkovné

V záplavě špatných zpráv o zdražování se objevují i některé pozitivní. Jednou z nich je, že město Kladno nebude letos zvyšovat platbu za předškolní vzdělávání, tzv. školkovné.

Důvodem jsou předchozí investice do zateplení objektů kladenských mateřských škol. Výsledkem jsou úspory za vytápění a s tím spojené snížení nákladů na provoz.

Mateřské školky, jejichž zřizovatelem je město Kladno, za poslední léta výrazně ušetřily za vytápění. Třeba úspora za rok 2010 představuje zhruba 700 tisíc korun.

„Vzhledem k tomu školky nemusely přistoupit k dalšímu zvýšení školkovného, které by jinak zcela jistě vzrostlo,“ uvedl primátor Dan Jiránek. Zároveň poznamenal, že bez zateplení by školkovné od září loňského roku stouplo o 46 korun měsíčně na každé dítě. „Rodiče předškolních dětí tak za celý školní rok ušetří 460 korun,“ konstatoval Jiránek.

Město kromě zateplování fasád i střech investuje u mateřských škol také do bezbariérové vstupů, oprav sociálního zařízení, šaten apod. Loni byla otevřena nová Mateřská škola na Rosenbaumově náměstí v Dubí, kterou navštěvuje 48 předškoláků.

„V Kladně se daří umisťovat do školek téměř všechny tříleté děti, což je oproti jiným městům téměř výjimka. Přesto se snažíme kapacitu školek neustále zvyšovat,“ prohlásil primátor.

www.kladno.cz