V Krčehlavech vznikne další cvičební park pro seniory

Alternativa oblíbeného senior parku na Sletišti už brzy vyroste v kladenských Kročehlavech. Obyvatelé početného sídliště nebudou muset do posilovny pod širým nebem cestovat přes půl města. Podle kladenského primátora Dana Jiránka by se takzvaný Park setkávání poblíž Mety mohl vybudovat ještě letos. 

První posilovna pod širým nebem vznikla v Kladně na podzim před dvěma lety a od počátku se stala oblíbenou zónou aktivního odpočinku. I když je Fit park prioritně určen pro sportování seniorů, cvičení na strojích si oblíbily celé rodiny od nejmenších členů až po nejstarší.

Město se tedy rozhodlo vyjít zájemcům vstříc a kvůli lepší dostupnosti vystavět podobný areál na druhém konci města poblíž Mety a Oazy. Primátor Kladna Dan Jiránek uvedl, že na výstavbu Parku setkávání má město schválenou dotaci. Hotový by měl být už letos.
 
„Jedná se o sumu zhruba třech milionů korun, kterou jsme získali v rámci dotací na opravu takzvaného Duhového domu. Prostředky byly určeny právě na venkovní aktivity s důrazem na osoby ohrožené sociálním vyloučením, což je podle mého v Duhovém domě většina obyvatel, ať handicapovaní, senioři, nebo romská komunita,“ uvedl s tím, že v současné době už je v Metě vyčleněno zhruba deset bytů pro nejstarší generaci.
 
Podle návrhu by areál měl být parkem v pravém slova smyslu, tedy zeleň doplněná lavičkami a navíc osazena cvičebními prvky.