V Kladně začal přestavba mototechny na novou knihovnu

V Kladně začala přestavba nevyužitých prostor bývalé mototechny na novou knihovnu. Rekonstrukce vyjde na více než 27 milionů korun, většinu peněz město zaplatí z evropské dotace. Provoz knihovna zahájí v prvním čtvrtletí 2014, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Vilém Frček.

Knihovna nyní sídlí v nedaleké budově Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT na náměstí Sítná a město ji musí přestěhovat, protože vysoká škola potřebuje tyto prostory ke svému rozvoji a knihovně tam končí pronájem. Objekt bývalé mototechny se nachází naproti vysoké škole jen několik desítek metrů daleko. 
    
V nových prostorách vzniknou sklady knih pro dospělé a technické prostory pro provoz knihovny. Bude tam také vstupní zóna, hlavní chodba, toalety, půjčovna dětské literatury, čítárna a internetové pracoviště. 
    
"Díky dispozicím stávající budovy lze navíc vytvořit zcela bezbariérovou knihovnu, což by v případných jiných objektech v majetku města nešlo," uvedl primátor Dan Jiránek (ODS). Interiér knihovny pojme až 175.000 knih. 
    
V kladenské městské knihovně bylo na konci loňského roku zaregistrováno 4344 čtenářů, kteří si tam loni půjčili 222.383 knih a dokumentů. V Kladně také sídlí krajská Středočeská vědecká knihovna. 
 
zdroj: ČTK