V Kladně vyroste nový kruhový objezd

Kladenská čtvrť Ostrovec bude mít nový kruhový objezd. Ten se vybuduje na nepřehledné křižovatce ulic Braunova - Ant.Suchého - V. Kratochvíla ještě do konce tohoto roku.

Stávající křižovatka je značně nepřehledná a tudíž velmi nebezpečná jak pro vozidla a cyklisty, tak i pro choce, protože se zde nachází i autobusová zastávka, restaurace a obchod s potravinami. Plánovaný kruhový objezd by zde tuto neutěšenou situcaci pomohl vyřešit a průjezd zde bude plynulejší.

"My si od stavby slibujeme nejen plynulejší a bezpečnější dopravní situaci, ale i to, že celé toto území bude působit estetičtěji. Vznikne zde takové malé náměstí. V současnosti jsou zde částečně nezpevněné plochy, na kterých stojí vozidla, tvoří se zde bláto a je tu zvýšená prašnost. To vše se však po úpravě změní," uvedl náměstek primátora Ing. Miroslav Bernášek.

Dopravní opatření souvisí i s plánovanou rekonstrukcí lokality Podprůhon. Úpravu křižovatky provede společnost CPS Consulting, s.r.o. a celkové náklady na rekonstrukci činí 5 499 000,- Kč. vč. DPH.

www.kladno.cz