V Kladně skončily opravy parku naproti nemocnici

V Kladně skončily opravy parku naproti krajské nemocnici. Klidová zóna má nové chodníky ze zámkové dlažby, lavičky, osvětlení nebo herní prvky pro děti. Obnova zanedbaného parku stála asi deset milionů korun. ČTK o tom informoval primátor Dan Jiránek (ODS). 

Stavba původně měla začít loni v květnu. Opravy parku se ale zpozdily kvůli výběrovému řízení, které město muselo upravit a zopakovat. S pracemi se tedy začalo až v říjnu a byly dokončeny včas na přelomu roku před návratem zimy. 

Podle Jiránka se ještě později budou v parku upravovat drobné vady a obnova zeleně musí počkat na příhodnější počasí. "Samozřejmě jsme tam vytkli nějaké vady, byly tam nepřesně ořezané rohy a podobné věci, tak tam budou prováděny dodělávky, ale jinak je to dokončené," dodal Jiránek. 
    
Park je naproti nemocnici na místě bývalého tržiště v ulici Československé armády. Dříve tam byly nerovné chodníky a chyběly lavičky. Park má rozlohu přes 8600 metrů čtverečních, většinu plochy pokrývá zeleň. Na území bude nově vysazeno 39 stromů, přes 1000 keřů a 42 trvalek. Většinu peněz město zaplatí z evropských dotací. 
 
zdroj: ČTK