V Kladně prý muž lákal děti do auta

Neznámý muž obtěžoval desetiletého chlapce a stejně starou dívku při cestě ze školy v Kladně. Údajně se je snažil nalákat do zelené dodávky. Děti se ním prý však nebavily a odešly. Policisté kvůli tomu zvýšili počet hlídek na sídlišti v Kročehlavech. Po muži pátrají, sdělila včera ČTK mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Případ se podle mluvčí stal ve středu odpoledne, kdy děti oslovil muž jedoucí v zelené dodávce ve Vodárenské ulici. "Muž, který vozidlo řídil, stáhl okénko a řekl jim, že je velká zima a ví, kde bydlí jejich rodiče, tak ať nastoupí k němu a on je odveze domů," uvedla Nováková. Prý jim také za svezení nabízel hračky. Děti mu řekly, že se nemají bavit s cizími lidmi, a odešly pryč Anglickou ulicí.

Muž měl na hlavě podle popisu dětí černého kulicha s červenými proužky, byl zahalen do šály, kterou měl přes ústa. Hovořil česky hlubším hlasem a bez přízvuku. Případní svědci mohou volat na linku 158.

Podobný případ policisté v Kladně řešili na konci loňského října. Neznámý muž ve stejné čtvrti obtěžoval před základní školou osmiletou dívku. Údajně se ji snažil nalákat do zaparkovaného automobilu. Dívce se však podařilo muži vysmeknout a utéct. Podle dostupných informací jej policisté nenašli.

zdroj: ČTK