V Kladně otevřeli novou cyklostezku ke sportovním areálům

V Kladně v úterý otevřeli novou cyklostezku, která spojuje sportovní areál Sletiště a sídliště ve čtvrti Rozdělov. Trasa je dlouhá necelý kilometr a její vybudování stálo 3,4 milionu korun. ČTK to sdělil mluvčí radnice Vilém Frček. 

Nová trasa vede kolem lesa v ulici Sportovců. Jejím cílem je podle vedení radnice to, aby se cyklisté mohli bezpečně dostat ke sportovním areálům a nemuseli jezdit po frekventované silnici. "Cyklostezka je ve většině trasy vedena po pozemcích Lesů ČR. Z tohoto důvodu musel být respektován jejich požadavek na nezpevněný povrch," dodal Frček. 

Cyklostezka je tvořena udusaným štěrkem, její konec a začátek tvoří zámková dlažba. Na konci úseku u rozdělovského sídliště je nově vybudovaný osvětlený přechod s ostrůvkem. Cyklostezka je od silnice oddělena pásem zeleně a odvodňovacím příkopem. 
    
Kladno má několik desítek kilometrů cyklostezek, které vedou přímo městem i nejbližším okolím. Z těchto tras se mohou cyklisté snadno napojit na další úseky, které vedou třeba na Křivoklátsko, Prahu a další místa. Naposledy byl v okolí otevřen před rokem téměř osmikilometrový úsek cyklostezky za 19,5 milionu korun, který spojuje okraj Kladna s obcí Malé Kyšice. 
 
zdroj: ČTK