V Habešovně v Kladně bude rozšířena školka, nabídne více než 60 nových míst pro děti

Kladenské rodiče již několik let trápí zoufalý nedostatek míst ve školkách. Do mateřinek se hlásí stále více dětí, než kolik jich je možno kapacitně přijmout. Jen v Mateřské škole v ulici R. Svobodové museli pro nastávající školní rok odmítnout přes polovinu přihlášených dětí. Vedení zařízení se ve spolupráci se zřizovatelem, městem Kladnem, však rozhodlo situaci řešit. Budova školky bude rozšířena o přístavbu, díky níž bude moci být otevřeno několik nových tříd.

Kvůli kapacitnímu nedostatku ve školkách již v minulosti Kladenští otevřeli nové mateřinky. Poměrně nedávno radní také povolili výjimku ze zákona, podle které může být do školek přijato o téměř sto dětí víc. Ani to však nestačí. Nejstarší školku v Kladně proto nyní čekají stavební úpravy.

K budově mateřinky, která je památkovým objektem ve vilové čtvrti Habešovna a nachází se na strategickém místě v centru Kladna, budou v nejbližších měsících přistavěny nové prostory. Ty umožní přijmout dalších 64 nových žáčků.
 
Jak uvedla ředitelka Základní školy v ulici Zd. Petříka Šárka Vostarková, pod níž mateřinka v Habešovně spadá, školka zvýší kapacitu žáčků už pro nadcházející školní rok. Provoz předškolního zařízení nebude během stavebních úprav omezen. „Určitě bude vyhlášen předčasný zápis dětí. Termín se rodiče včas dozvědí. Kromě nových tříd nám vedení města schválilo i výstavbu nové výdejny jídla. Ta stávající by při zvýšeném počtu žáčků nedostačovala,“ sdělila Vostarková.