Už mají dlužné výplaty i elektřinu

Dělníci z kladenské Poldovky mají důvod k radosti. Nejen, že se desítky lidí konečně dočkaly dlužných výplat, ale v jejich podniku už opět proudí elektřina.

Díky, na jaře soudem odsouhlasené, reorganizaci podniku se daří získat potřebné finance a zaměstnancům dlužné peníze postupně vracet. Podle personálního ředitele Antonína Čimery dostali zaměstnanci dlužné peníze za zimní měsíce, stejně jako za duben. Za květen mají lidé dostat zaplaceno tento týden. Kromě toho dostávají Poldováci bonusy ve formě stravenek a příspěvky na pojištění.

„Vedení podniku jedná nadále s novým investorem. Naši zaměstnanci jsou nyní na dovolené, a to také proto, aby byli k dispozici v době, kdy už se výroba naplno rozjede,“ řekl Kladenskému deníku Čimera.

Pohledávky věřitelů vůči Poldi dosahují několik stovek milionů korun. Podnik tvoří provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování.

V současnosti podnik dluží věřitelům více než 400 milionů korun. Kdo by se měl stát jeho novým investorem zatím Poldovka nezveřejnila. V každém případě je to podle Čimery společnost s dlouholetou tradicí v kovovýrobě.

Podle obchodního rejstříku patří společnost Poldi skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru, jejím jednatelem je Ital Adriano Zambon.