U nemocnice je potřeba nové parkoviště

Nový parkovací dům v areálu kladenské nemocnice je potřeba. Na tom se shoduje vedení kraje i radnice. Nyní společně hledají cestu k evropským dotacím, které by stavbě pomohly.

Nejdříve chtěl kraj vybudovat v nemocnici parkoviště sám. Hejtman David Rath měl plán vytvořit z nefunkčního komína kotelny rozhlednu a v jejím sousedství parkovací dům, přičemž by byly využity prostředky EU na rozvoj turistického ruchu.

Kritici tohoto záměru ale poukázali na to, že by se jednalo o zneužití podmínek poskytování dotací z evropských fondů. Uvedené řešení narazilo i na odpor ministerstva financí, které avizovalo, že k vyplacení peněz na tento projekt nedá souhlas.

„Začali jsme jednat s vedením Kladna. Byl jsem ujištěn, že i pro město je vybudování parkoviště v nemocnici potřebné. Nyní bude pozemek rozdělen na dva. Na větším vznikne ve spolupráci s městem parkovací dům, druhý bude pod komínem. Zde budeme žádat o unijní prostředky na cestovní ruch, které použijeme k jeho už původně zamýšlené přestavbě na rozhlednu,“ řekl hejtman Rath.

Společný záměr výstavby parkovacího domu potvrdil i náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek. „Parkovací dům by v pracovní době využívali zaměstnanci nemocnice, poté by ho mohli využívat třeba návštěvníci nedalekých sportovišť,“ řekl k tomu Bernášek.

www.kladno.cz