Tři mladí lidé zemřeli po sobotní nehodě na Kladensku

Tři mladí lidé ve věku 17 a 18 let zemřeli po sobotní nehodě u Drnku na Kladensku. Jeden člověk z posádky auta zemřel už v sobotu, další dva v neděli. Čtvrtý člověk je vážně zraněný. ČTK to dnes řekla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. Příčinu nehody policisté vyšetřují. Pětičlenná posádka pravděpodobně nepoužila bezpečnostní pásy.

Nehoda se stala v sobotu kolem 18:00. Vůz Škoda Felicia sjel ze silnice a narazil do stromu. V osobním voze jelo pět lidí ve věku sedmnáct a osmnáct let z okresů Kladno, Rakovník a Praha-východ. "Vzhledem ke svým schopnostem řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost vozidla místu a při projíždění zatáčky vjel na trávu. Vozidlo po navrácení zpět na silnici dostalo smyk a sjelo vlevo do příkopu v protisměru, kde se převrátilo," uvedla Šteinerová. Všichni cestující po nárazu vypadli z vozu.
 
Záchranáři resuscitovali a přepravili čtyři vážně zraněné lidi do nemocnic v Praze a v Ústí nad Labem a jednoho lehce zraněného člověka do kladenské nemocnice. "Sedmnáctiletý mladík zemřel po transportu v ústecké nemocnici, dvě osmnáctileté dívky podlehly zraněním v neděli v nemocnicích v Praze," uvedla mluvčí.
 
Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové u nehody zasahovalo šest pozemních posádek záchranářů a dva vrtulníky.
 
zdroj: ČTK