Trampolínový park v Kladně otevřen

V areálu letního koupaliště Sletiště v Kladně bylo včera otevřeno multifunkční hřiště s řadou trampolínových atrakcí určených pro děti i sportovce. Na hřišti je sedm druhů odlišných trampolín, podobně rozsáhlý park je údajně prvním v zemi. Vybudování areálu stálo přes sedm milionů korun. Novinářům to při otevření řekl ředitel městské společnosti Sportovní areály města Kladna (SAMK) Lukáš Kubica.

Hřiště podle Kubicy vzniklo kvůli tomu, že po skončení letní sezony bývá koupaliště nevyužívané, přestože je v okolí mnoho lidí. Atrakce proto budou otevřeny například v březnu nebo dubnu, kdy má ještě koupaliště zavřeno. "Jedná se o soubor asi sedmi druhů různých trampolín, které jsou ať už pro sportovce nebo sportovní gymnasty, ale jsou samozřejmě primárně pro děti, které zde využijí minimálně tři nebo čtyři atrakce," uvedl Kubica.

Původní náklady na vybudování areálu se odhadovaly na deset milionů korun kvůli výstavbě kurtů na plážový volejbal. Stavba ale nakonec byla levnější, protože podobný areál dříve vznikl v kladenské části Rozdělov. Kromě vybavení se podle Kubicy muselo investovat také do úpravy podloží. "Ten areál je celý na vodě a ta nemá kam odtékat. Musely se udělat drenáže, aby to nějakým způsobem vydrželo," dodal.
 
Nejzajímavější atrakcí je patrně trampolína, která vypadá jako adrenalinová atrakce bungee jumping. Podle Kubicy je určená zejména pro výkonností sportovce a vstup na ní je povolen pouze pod dohledem instruktora. Součástí je třeba obří trampolína, na které se může bavit až 27 dětí najednou. Celková kapacita areálu je 40 skákajících lidí, děti mladší 12 let musejí být v doprovodu dospělého. Vstupné do areálu je 40 korun na 20 minut.
 
Okolí areálu Sletiště je sportovním a odpočinkovým centrem největšího středočeského města. V sousedství koupaliště je například akvapark, atletický stadion, tenisové kurty, in-line dráha, cyklostezky nebo hokejový a fotbalový stadion. Nedávný průzkum podle primátora Dana Jiránka (ODS) ukázal, že se tam pohybuje kolem 30.000 lidí týdně, což je prý na hranici kapacity.
 
Město tam podle něj chce zlepšit zázemí, například zvýšit nedostatečné ubytovací kapacity nebo pokračovat v budování drah pro in-line bruslaře. "Myslíme si, že to je hranice únosnosti toho areálu. Spíš jde o to zlepšovat to, aby tady mohla opravdu trávit čas celá rodina," uvedl Jiránek.
 
zdroj: ČTK