Strážníkovi, který zavinil vážnou nehodu v centru Kladna, hrozí osm let

Kriminalisté obvinili z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti řidiče auta městské policie, které se loni srazilo na křižovatce v centru Kladna s osobním autem. Při nehodě byli vážně zraněni tři strážníci, kteří spěchali se zapnutým majákem k zásahu. Pětatřicetiletému muži hrozí až osm let vězení, řekla ČTK mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Havárie se stala na konci loňského srpna na křižovatce ulic Cyrila Boudy a Petra Bezruče. Vůz strážníků se tam srazil s autem, které vyjíždělo z vedlejší komunikace. Auto strážníků jelo po hlavní a mělo zapnuté výstražné majáky, zvukové výstražné zařízení bylo vypnuté.

Podle Novákové jel strážník do křižovatky příliš rychle a nepřizpůsobil styl jízdy stavu silnice. "Řidič osobního auta při vjíždění do křižovatky z vedlejší silnice nemohl přijíždějící automobil vidět z důvodu jeho rychlosti a oblasti zakrytého výhledu, nemohl rozpoznat, v jaké vzdálenosti se toto vozidlo nachází a jakou rychlostí jede," poznamenala Nováková.

Stav tří zraněních strážníků byl po nehodě velmi vážný. Záchranáři těžce zraněné muže přepravili do nemocnic v Praze Střešovicích a Vinohradech, lékaři je udržovali v umělém spánku. Podle informací ČTK se jeden z nich v současné době zotavuje po operacích, druhý je na vozíčku a třetí je stále pod lékařským dozorem.

Podobná nehoda se na stejné křižovatce stala před dvěma roky. Policejní vůz, který jel se zapnutým majákem k zásahu, se tehdy střetl s osobním autem. Jeho řidička utrpěla těžká zranění, kterým později podlehla. Tři policisté z nehody vyvázli s lehčími poraněními.

Soud v Kladně později policistovi, který služební auto řídil, nepravomocně uložil 22 měsíců s podmíněným odkladem na tři roky a zákaz řízení motorových vozidel na pět let. Policista se podle žaloby dopustil ublížení na zdraví. Podle soudu nedbal zvýšené opatrnosti, když vjížděl do křižovatky na červenou.

zdroj: ČTK