Soutěžní festival pro amatéry

Scénografie a kostýmy za dvacet tisíc korun. Taková je cena pro absolutního vítěze Festivalu amatérského divadla Kladno, jehož první ročník vyhlásily městské divadlo a Divadlo Lampion. Samotné představení souborů se má sice konat až v dubnu, ale amatéři se mohou hlásit již nyní, a to až do konce roku.

Jak řekl Antonín Prynke z produkce, akce je určena pro všechny divadelní žánry. „Mohou se přihlásit s činohrou, muzikálem, operetou, operou i tanečním představením. Jedinou podmínkou pro soutěžící je maximální délka představení 120 minut,“ vysvětlil pravidla.

Soutěžící budou rozděleni na dvě části: amatérské divadelní soubory a školní dramatické kroužky.
„Porota vyhlásí vítěze obou částí a absolutního vítěze, nejlepšího herce a herečku. Absolutní vítěz získá cenu skutečně divadelní. V dílnách si může nechat objednat výrobu scénografie v hodnotě deseti tisíc korun a kostýmů pro svou příští inscenaci rovněž za deset tisíc,“ prozradil lákavé ceny Prynke.
 
Termín konání soutěžní přehlídky vyhlásí divadlo v lednu spolu s dalšími podrobnějšími informacemi.
 
Přihlášky souborů je možné zasílat produkci divadla. Přihláška by měla obsahovat název souboru, autora a název představení, realizační tým, herecké obsazení, délku a žánr představení, kontaktní osobu, určení kategorie: školní či amatérské divadlo, technické podmínky, fotografie či video z představení (pokud již mělo premiéru). Vše zašlete buď mailem na mailto: prynke@divadlokladno.cz nebo poštou na adresu Divadlo Lampion, Antonín Prynke, nám. Starosty Pavla 4, Kladno 272 01.