Právě se nacházíte:

Solná jeskyně Solenka

Solné jeskyně jsou budovány z kamenné a mořské soli. Cílem je získat a udržet v jeskyni jedinečné mikroklima bohaté na minerální prvky, které mají blahodárný účinek na zdraví člověka.

Mořská sůl pochází z Mrtvého, Černého a Baltského moře. Nejúčinnější jsou jeskyně obsahující solné segmenty i z moře Mrtvého. Vytěžená sůl je zpracovávána speciální technologií, lisováním a ohřevem bez použití pojiva. Vytvořenými solnými bloky jsou obloženy všechny stěny solné jeskyně. Strop jeskyně tvoří umělé krápníky. Podlahu jeskyně pokrývá hrubá vrstva krystalické soli. Vzhledem k tomu, že celá jeskyně je izolována proti vlhku, vzniká zde hypoalergické a bakterií prosté prostředí. Navíc jsou jeskyně vybaveny germicidními lampami, které společně se zvláštním systémem větrání v pravidelných intervalech dokonale pročistí vzduch tak, že žádné bakterie zde nejsou schopny života.

Mořské klima – solná jeskyně SOLENKA Vám může nabídnout ideálně zionizované ovzduší,kde panuje výjimečné mikroklima s jedinečnou bakteriologickou čistotou. Vzduch je nasycen mikročásticemi suché soli. Kromě chloridu sodného zde sůl obsahuje další důležité minerály a stopové prvky – jód,draslík, brom, hořčík,vápník, železo a selen, magnézium. Tyto prvky se v jeskyních uvolňují mnohem intenzívněji, než ve volné přírodě. Jeden 45 minutový pobyt v solné jeskyni nahradí 2 až 3 dny pobytu u moře.

http://www.jeskynesolenka.cz