Slavný výrobce pneumatik Michelin spolupracuje s Xero Shoes

Výrobce minimalistické obuvi z amerického Colorada Xero Shoes nově spolupracuje s francouzskou společností Michelin na výrobě lehkých, minimalistických bot. Michelin se kromě pneumatik, map a průvodců nejlepších evropských restaurací zabývá i spoluprací s výrobci obuvi a vývojem speciálních podrážek.

Michelin se proslavil především jako výrobce pneumatik, které pronikly i do profesionálního světa závodních okruhů. Průvodce po nejlepších restauracích světa pak od roku 1926 uděluje hodnocení, podle kterých se řídí gurmáni celého světa. Ale úplně na začátku celého příběhu značky stáli bratři Michelinové a jejich průvodce, který měl ale jiný účel než dnes. Od roku 1900 totiž navigoval bohaté obyvatele Paříže na cestě na Azurové pobřeží. A právě bratři Michelinové vymysleli celý systém navigací včetně kamenných ukazatelů u cesty.

A nejnovější aktivitou značky Michelin je spolupráce s Xero Shoes. Prvními botami, které ze spolupráce vznikly, jsou Xero Shoes Scrambler Mid. Jedná se o ultralehké, minimalistické outdoorové boty pro muže i ženy, jejichž podrážka Michelin fiberlite poskytuje bezkonkurenční flexibilitu a trakci v jakémkoli terénu. Podrážka nových bot je pak inspirována dezénem pneumatik horských kol.

„Trh s turistickou obuví je plný pevných a těžkých modelů bot. Ty mohou být účinné tam, kde je potřeba ekvivalent těžkého SUV. Model Scrambler Mid se však mnohem více podobá lehké čtyřkolce. Umožní vám rychlost, hbitost a mnohem větší univerzálnost,“ říká Dennis Driscoll, produktový ředitel společnosti Xero Shoes.

Xero Shoes Scrambler Mid jsou vyrobeny z odolných svrchních materiálů a speciální podrážky Michelin. Ta je mimořádně flexibilní, aby umožňovala přirozený pohyb nohy. 

„Naším cílem bylo vytvořit co nejhbitější a nejlehčí turistické boty. Takové, které nebudete chtít po túře ani sundat. A díky spolupráci se společností Michelin jsme mohli posunout hranice toho, jak tenká může být základní vrstva pryže podrážky,“ říká Josh Pichon, senior designer společnosti Xero Shoes a dodává: „Uvnitř ultra tenké základní vrstvy se nachází podpůrná síťovina, která dodává gumě strukturální integritu a zároveň zvyšuje její flexibilitu. K této základní vrstvě je přidána rovnoměrná vrstva pěny respektující nulový pokles, který je pro minimalistické boty důležitý. Poskytuje dostatečné tlumení i na kamenitých cestách a zároveň je extrémně pružná pro přirozený pohyb nohy.“ 

Svršek boty je také konstruován tak, aby byl vedle lehkosti, odolnosti a pružnosti prodyšný, rychle schnul a umožňoval tak i třeba pohodlné překročení potoka. Na klíčových místech je chráněn svařovanými překryvy, zatímco měkký polstrovaný límec zajišťuje pohodlné a bezpečné nošení.

Xero Shoes připravuje ve spolupráci s Michelin vedle ultralehkých turistických bot také modely na běhání.

První boty ve spolupráci s Michelin:

Xero Shoes Scrambler Mid (dámské i pánské) – Ultralight, Technical Hiking Boot
Scrambler Mid jsou boty stejně propracované jako jednoduché, a přitom zůstávají ultralehké (pouhých 289 g, M9). Podrážka Michelin fiberlite poskytuje bezkonkurenční flexibilitu a trakci v jakémkoli terénu a je inspirována pneumatikami horských kol. Tato středně vysoká bota vám při horských túrách či toulkách přírodou nabídne extrémní obratnost, a to v maximálním pohodlí a pevnosti díky designu respektujícímu tvar nohy.
Hmotnost: 289.2g (M9 US) / 226.80g (W7 US)