Školky ve středočeských obcích získají dotace 103 milionů Kč

Středočeské mateřské školy v obcích s 500 až 5000 obyvateli získají dotace z evropských fondů téměř 103 milionů korun. Krajská dopravní infrastruktura a cyklodoprava v Kladně a Mladé Boleslavi dostane dotaci 156 milionů korun. Schválil to dnes výbor Regionální rady regionu soudružnosti (ROP) Střední Čechy. Výzva by měla být vyhlášena v druhé polovině listopadu. 

"Zdroje pro vyhlášení této výzvy byly získány odstoupením od dvou projektů Nemocnice Kolín, které jsou předmětem trestního řízení, a vrácením 80 milionů korun z prostředků původně určených na projekty města Kladna," uvedl středočeský hejtman Josef Řihák. 
    
Výzvu ještě musí schválit 13. listopadu monitorovacím výborem. "V případě souhlasného stanoviska bude výzva vyhlášena na období 18. listopadu 2013 až 24. ledna 2014," uvedl kraj v tiskové zprávě. 
    
Navýšila se také již vyhlášená výzva pro oblastní nemocnice o 100 milionů korun na 138 milionů korun. Na příštím jednání by měla být schválena výzva pro mateřské školy u měst nad 5000 obyvatel ve výši 80 milionů korun. Pro příští rok počítá výbor na projekty ve středních Čechách s vynaložením 3,3 miliardy korun z evropských fondů. 
 
zdroj: ČTK