Školáci už nedočkavě vyhlížejí jarní prázdniny

Vánoční prázdniny jsou minulostí, a tak stejně jako dospělí zamířili po svátcích do práce, zaplnily se školní lavice. Na rozdíl od pracujících školou povinní nemusí zrovna smutnit, zanedlouho je čekají další dlouhé prázdniny, tentokrát jarní. Zasloužený týden volna si tento rok Kladeňáci užijí na přelomu měsíců února a března, v termínu od 26.2. do 4.3.2018.  

Zatímco někteří tuto možnost využívají k rodinnému pobytu obvykle na horách, druzí využívají akcí volnočasových středisek. Podobné akce si na letošní jarní prázdniny připravilo také kladenské volnočasové středisko Labyrint nebo Ostrov Slaný.

„Na jarní prázdniny jsme si pro děti připravili dvojici akcí. Jednak pojedeme do Velké Úpy na lyžařský kurz, pak také pořádáme jarní tábor na základně v Libušíně. Lyžařský kurz máme téměř obsazený, zbývají totiž poslední tři volná místa, na tábor v Libušíně je ještě relativně dost míst volných,“ řekla Kladenskému deníku jedna z pracovnic Labyrintu Kateřina Vágnerová, podle jejíž slov jsou podobné akce velmi oblíbené, lidé se podle ní přihlašují rádi. „V případě táboru v Libušíně je velkou výhodou vzdálenost od Kladna, a tak je vhodný také pro menší děti, které nikdy ještě na táboře nebyly. Rodiče totiž mají své děti blízko, a tak si je mohou v případě, že se jim na táboře nelíbí, vyzvednout,“ dodala Kateřina Vágnerová.

Na lyžařský kurz do Krkonoš s Labyrintem odjedou pokročilí lyžaři ve věku 10 a více let 25. února, návrat je čeká 2. března.

Rodiče malých lyžařů za kurz zaplatí šest a půl tisíce, za to jejich potomky čeká ubytování s plnou penzí a pitným režimem, doprava, instruktoři, skipas, denní a večerní program, bobová dráha, sněžnice či hry na sněhu. To jarní prázdniny na turistické základně v Libušíně zájemce vyjdou na ani ne dva tisíce. Na děti od 6 do 14 let čeká celotáborová hra Univerzita pro příšerky. „Děti se vžijí do rolí studentů strašení a pokusí se stát nejúspěšnějšími strašáky. Čeká nás pobyt venku, pohybové i zábavné hry, výtvarné i hudební tvoření a soutěže,“ vysvětluje Kateřina Vágnerová.

Velmi bohatý denní program si pro děti připravilo slánské středisko volného času Ostrov. Hned v pondělí 26. února se zájemci budou moci seznámit s projektem NaFilM, projektem, který usiluje o založení Národního filmového muzea. Odpoledne středisko nabízí program nazvaný Výtvarné techniky. V úterý čeká děti návštěva největší expozice modelové železnice v České republice, takzvaného Království železnice. Středa bude patřit opět výtvarným technikám a deskovým hrám.

Na čtvrtek je plánována návštěva zábavního střediska Toboga. Jarní prázdniny ve slánském Ostrově budou zakončeny pátečními radovánkami v Aquaparku Kladno. Na jednotlivé programy je nutné se přihlásit do 22. února. Za ten nejlevnější, deskové hry, rodiče zaplatí 50 korun, za ten nejdražší, výlet do Království železnic, 300 korun. Průměrná cena programu slánského střediska je 184 korun.