Skatepark se otevře poslední květnovou sobotu

Dlouho očekávaného okamžiku, oficiálního otevření nového kladenského skateparku, se jezdci dočkají na konci května. Park poblíž hlavního vlakového nádraží příznivci skate, in-line bruslení a BMX kol mohli sice využívat už po jeho dokončení na podzim, ale provozovatele město vybralo až nedávno. Slavnostní otevření spojené se závody a exhibicí je naplánováno na 26. května. 

Téměř pohádka o zpustošeném areálu, letech čekání a výstavbě nového skateparku, se snad brzy dočká šťastného konce. Skateboarding v Kladně vstává z popela. Kladenští před několika týdny vybrali provozovatele nového betonového areálu u hlavního vlakového nádraží a v současnosti se zde provádějí poslední dokončovací práce před slavnostním otevřením.

Náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek sdělil, že město s provozovatelem uzavřelo smlouvu zhruba před třemi týdny. Do výběrového řízení se přitom přihlásil pouze jediný zájemce. „Smlouva je sepsána na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou obou stran. Nájem je symbolická jedna korun ročně. Komunikace s provozovatelem je velmi dobrá. Vše, co by zde chtěl dodělat, s námi konzultuje. Jeho vize se nám zamlouvají,“ řekl Bernášek.
 
Město tak nyní do areálu dodá už jen odpadkové koše a lavičky. O kameru městské policie, o níž se v minulosti v souvislosti s dohledem nad parkem také hovořilo, prý provozovatel zájem neprojevil. „V době, kdy bude park otevřen, tam chce pobývat a mít areál pod dozorem,“ dodal náměstek.
 
Kvůli dodělávkám, které se zdaleka netýkají jen instalace městského mobiliáře, je skatepark od 28. dubna zcela uzavřen. Podrobnosti o pracích a dalších plánech sdělil přímo nový provozovatel Tomáš Bílek z Kladna.
 
„Po zimě, kdy si beton ještě sedal, jsme museli některá místa přespárovat. Také jsme nabarvili kopingy, aby byly lépe vidět. Kromě toho jsme barvili i bazén a do otevření chceme ještě postavit altán na občerstvení. Do budoucna máme další plány, ale uvidíme, jak se vše bude vyvíjet,“ řekl Bílek.
 
Termín otevření 26. května provozovatel potvrdil. „Při té příležitosti by se tu rovnou měly uskutečnit dvoudenní závody na kolech. Chceme je spojit s exhibicí jezdců a ve večerních hodinách i hudební produkcí. Vzhledem k tomu, že to plánujeme jako společensko-kulturní akci, nebude chybět ani občerstvení. Poté už bude park zcela normálně otevřen pro veřejnost,“ uvedl.
 
Vzhledem k tomu, že areál je oplocen a platí zde provozní řád, jezdci si budou muset narozdíl od starého parku zvyknout dodržovat pravidla a také respektovat otevírací dobu. „Zatím počítáme s tím, že o víkendech bude otevřeno od rána od osmi hodin do deseti. V provozním řádu je uvedeno, do devíti hodin, ale než všichni areál opustí, ještě to nějakou chvíli potrvá. Ve všední dny plánujeme otevírat v deset dopoledne a zavírat opět v devět večer. Nicméně pokud uvidíme, že by jezdci chtěli chodit dříve, přizpůsobíme se jim,“ upřesnil Bílek s tím, že o prázdninách bude provoz kvůli počasí zřejmě ještě upraven.
 
Novinkou po oficiálním otevření bude také vstupné do areálu. Návštěvníci se ale nemusejí obávat, že by na nich provozovatel chtěl zrovna zbohatnout. Skateboardisté, in-line bruslaři a jezdci na koloběžkách zaplatí za celodenní vstup 30 korun, příznivci kol BMX pak 40 korun. „Pro stálé návštěvníky navíc připravujeme také permanentky,“ zmínil Bílek.
 
Na závěr ještě dodal, že v areálu by v budoucnu chtěl vybudovat ještě tribunu a půjčovnu vybavení se servisem.