Sháníte zámečníka? Pozor na podvodníky

Sehnat zámečníka při problémech se vstupními dveřmi se může zdát jako banalita, které není třeba věnovat zvýšenou pozornost, opak je ale pravdou. Podvodných zámečníků stále přibývá, hlavně si dejte pozor na ty, kteří obcházejí byty a nabízejí doplňkové zabezpečení dveří.  

Při ztrátě klíčů nebo při opravě rozbité vložky není radno výběr zámečníka podceňovat. Citlivou záležitost nelze svěřit jen tak někomu, protože můžete narazit. „Určitě doporučujeme dát na dobré reference či si zámečníka objednat od prověřené firmy. Přeci jen vstupní dveře jsou nejcitlivějším místem vašeho obydlí, a právě tudy sem nejčastěji míří nezvané návštěvy. U nové vložky je také nutné dodržet vhodnou bezpečnostní kategorii,“ radí odborník na zabezpečení Ivan Pavlíček ze společnosti Next.

Velkým rizikem jsou podomní prodejci doplňkového zabezpečení, kteří se svými službami obcházejí byty a domy. Nabízejí své předražené a pochybné služby především snadno zranitelným seniorům. A navíc existuje možnost, že si podvodníci nechávají také klíč od zámku k pozdějšímu využití.

„Jedná se o starý trik, který nyní dle svědectví zloději znovu praktikují. Falešní prodejci prodávají nic nevědoucím majitelům bytů falešné bezpečnostní zámky za mnohonásobek ceny. Ještě větší nebezpečí však spočívá v riziku následného vykradení. Zloději si pak jednoduše odemknou dveře kopií klíče a bez problému si odnesou, co potřebují,“ varuje odborník na zabezpečení Ivan Pavlíček.