Sberbank byla vyhlášena společností Brand Finance šestou nejhodnotnější bankovní značkou v Evropě

Společnost Brand Finance vyhlásila výsledky hodnocení světových a evropských značek. Hodnota značky Sberbank meziročně vzrostla o 33 % na 9,1 miliard dolarů. V Evropě je Sberbank šestou nejhodnotnější značkou.  

Hodnocení značek provádí nezávislá společnost Brand Finance, lídr v oblasti nezávislého posuzování hodnoty značek a konzultantská společnost. Sberbank svoji pozici tento rok zlepšila celosvětově z 35. na 24. pozici. V rámci evropského srovnání se jedná se o šestou nejhodnotnější značku.

„Žijeme ve světě, který je digitální. Chceme jít s dobou, být stále lídrem trhu. Nastavili jsme si velmi ambiciózní cíle – změnit se v technologickou společnost. Na tom již delší dobu intenzivně pracujeme. Snažíme se, aby naši zaměstnanci, klienti a investoři sdíleli stejný názor,“ uvedl Herman Gref, generální ředitel a předseda představenstva Sberbank Rusko.

David Haigh, zakladatel a generální ředitel společnosti Global Finance prohlásil: „Sberbank je inovativní a technologicky zaměřená společnost, která vytváří technologické platformy, aby mohla dále růst nejen geograficky, ale také z pohledu produktů. Sberbank má dlouhou korporátní historii a silnou pověst, to vše v kombinaci s dynamickým vedením.  Banka výrazně posílila hodnotu své značky Sberbank. Očekáváme, že tento trend bude pokračovat a zesilovat v následujících letech, kdy budou technologie měnit bankovnictví a služby finančního sektoru.“

Brand Finance vyčísluje hodnotu značky za použití tzv. metody licenční analogie. Ta určuje hodnotu, kterou by společnost byla ochotna zaplatit za licenci své značky, kdyby ji nevlastnila. Tento přístup zohledňuje budoucí výnosy spojené se značkou a počítá  licenční poplatky, které by byly hrazeny za použití značky. Brand Finance byla založena v roce 1996, je považována za přední světovou nezávislou konzultantskou společnost, která se zabývá hodnocením obchodních značek a strategickým poradenstvím. Sídlo společnosti se nachází v Londýně, společnost je zastoupena ve více než dvaceti zemích.

Sberbank je jediná ruská značka v prvních TOP 100 společnostech s bankovním ratingem a jediná ruská bankovní značka v Brand Finance Global 500. 

Celkové výsledky jsou dostupné na: http://brandfinance.com