Řidič po nehodě utekl, aniž by pomohl zraněné spolujezdkyni

V Kladně v úterý večer havaroval řidič, který ujížděl před policejní hlídkou. Ve vysoké rychlosti narazil do stromu. Po nehodě se policistům snažil utéci, aniž poskytl pomoc těžce zraněné spolujezdkyni. Policisté ho ale po několika metrech dostihli. Před hlídkou ujížděl z důvodu, že má zakázáno řídit motorová vozidla, sdělila ČTK mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Muži s bohatou kriminální minulostí hrozí až tříleté vězení. Pokud by spolujezdkyně zraněním podlehla, může strávit ve vězení až osm let.

Událost se stala kolem 22:00. Policisté si v Americké ulici všimli Renaultu 19 bez registrační značky, který jel vysokou rychlostí do centra města. Rozhodli se ho proto zastavit. Řidič ale nerespektoval jejich výzvu, odbočil a riskantní jízdou ohrožoval ostatní auta. V Unhošťské ulici při odbočování do ulice Generála Píky nezvládl řízení a narazil do stromu.

Při kolizi se těžce zranila jednatřicetiletá spolujezdkyně. Z auta ji museli vyprostit hasiči, záchranáři ji v kritickém stavu převezli do pražské motolské nemocnice. Ve vozidle seděl ještě osmnáctiletý mladík, který vyvázl bez vážného zranění.

Řidič se dal po nehodě na útek přesto, že ve voze byla zaklíněna těžce zraněná spolujezdkyně a z motoru vycházel dým. Vedle obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí mu tak hrozí i trest za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci.

zdroj: ČTK