Řidič narazil do stromu, nezvládl v opilosti řízení

Policisté vyjížděli k nehodě v Brandýsku. Svědek nahlásil havarované vozidlo Škoda Fabia, u kterého se pohybovaly dvě zraněné osoby. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů, ale ten je postrádal a před jízdou pil alkohol.

„Pětadvacetiletý řidič z Kladenska usedl za volant pod vlivem alkoholu, nezvládl řízení a narazil do stromu. Dechová zkouška u řidiče byla s pozitivním výsledkem 1,43 promile alkoholu v dechu,“ řekla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Ve vozidle cestovala dvoučlenná posádka. Řidič a jeho dvaadvacetiletý spolujezdec z Kladenska utrpěli lehká zranění, se kterým byli posádkou ZZS převezeni do kladenské nemocnice. Řidič byl vyzván i k podrobení dalšího lékařského vyšetření s odběrem biologického materiálu, čemuž vyhověl.

Řidičský průkaz mu zadržen nebyl, jelikož policejním šetřením bylo zjištěno, že řidič žádné oprávnění k řízení nevlastní. „Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a podezřelému muži hrozí odnětí svobody až do výše tří let,“ uzavřela mluvčí.