Řidič autobusu zemřel, cestující jsou zraněni

Řidič autobusu dnes zemřel poté, co sjel do příkopu na silnici R7 u Lotouše na Kladensku. Autobusem cestovalo 14 lidí, tři byli lehce zraněni, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Řidič podle všeho zkolaboval ještě před nehodou. Přesné příčiny havárie však zjišťují policisté.

Nehoda se stala na 29. kilometru silnice R7 krátce po 9:30. Podle kladenské policie jel autobus na pravidelné lince z Loun do Prahy. Silnice byla téměř tři hodiny uzavřena. Policisté odkláněli dopravu po objízdných trasách. Silnici zprůjezdnili až poté, co hasiči dostali jeřábem převrácený autobus zpět na kola. "V zácpě uvízlo několik aut, která místem projížděla krátce po nehodě. Jinak se na silnici kolony netvořily," uvedla mluvčí policie Jana Šteinerová.

Podle Šteinerové zemřel dvaašedesátiletý řidič autobusu, který patrně měl před nehodou zdravotní problémy. "Zřejmě zkolaboval ještě před nehodou a po příjezdu záchranářů nejevil známky života," doplnila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Zaklíněného řidiče vyprostili ven z havarovaného vozidla hasiči. I přes úsilí záchranářů se jej však nepodařilo oživit. Tři další zraněné záchranáři přepravili do nemocnice ve Slaném, dodala Janečková.

Podle původních informací mělo být na místě kolem pěti zraněných lidí. Záchranáři kvůli tomu k nehodě povolali tři sanitky, dvě další vozidla a dva vrtulníky. Aktivovali také takzvaný traumaplán, při kterém se nemocnice musejí připravit na příjem většího počtu pacientů.

Podobná vážná nehoda se na Kladensku naposledy stala v únoru, kdy při střetu autobusu s kamionem u Tuchlovic zemřel jeden člověk a dalších sedm lidí bylo zraněno. Autobus tehdy směřoval na pravidelné lince z Rakovníku do Prahy. Nehodu podle soudu zavinil řidič kamionu, který byl nedávno nepravomocně odsouzen na 2,5 roku vězení.

zdroj: ČTK