Reklamace Sítenského údolí

Druhá část Sítenského údolí byla dokončena letos na jaře. Jenže lidé se bouří. Místo, kde by měl v současnosti být park, připomíná zapomenutou část Kladna, o kterou se nikdo nestará. Město se rozhodlo práce na revitalizaci údolí reklamovat, slavnostní otevření se tak zase o nějakou dobu posune.

„Stavět se začalo někdy v minulém roce. Pamatuji si, že už tehdy nastal nějaký problém a kvůli zimnímu období práce přerušili, takže se vše oddálilo,“ uvedl Jiří Holík, jenž bydlí v těsné blízkosti druhé části Sítenského údolí.

„Měl jsem obrovskou radost, když jsem se dozvěděl, že zde vzniká nové prostředí, jelikož předešlá louka byla sice hezkým a využívaným kusem pozemku, ale nekultivovaným,“ popsal Holík s tím, že s realizací není spokojen. „Výsledek by měl vypadat asi jinak,“ dodal.
Na jaře prý z místa zmizeli dělníci i se stroji. „Když jsem viděl jiné parky, předávaly se s hotovou zelení, krásnými stromky, skalkami nebo fontánami. Zde se podle mého názoru postavilo pár laviček, zkonstruovala se psí loučka nebo japonský kout,“ vyprávěl Holík.

„Ovšem na místě jsou náletové dřeviny, plevel, suť, díra v zemi a většina vysazených stromů je bohužel uschlá,“ pokračoval znepokojený Kladeňák. Jsou prý znepokojeni i další lidé, kteří si stěžují na neposekanou a nevzhlednou plejádu bodláků a plevele.
„Například když jsem zde venčil psa, nemohl jsem ho v té vysoké trávě ani najít,“ komentoval situaci Jiří Holík, který od doby ukončení revitalizace na místě neviděl žádného pracovníka, jenž by zde cokoliv posekal.
„Doufám, že město reklamuje výtvor, i když to bude znamenat, že se sem lidé zase na nějaký čas nedostanou,“ uzavřel Kladeňák.

Radnice opravdu na revitalizaci Sítenského údolí podala reklamaci, zvláště kvůli velkému množství plevele v plochách vysetého trávníku. Jeho slavnostní otevření se tak přesune. „Nedokáži si představit, že bychom zde organizovali zábavné odpoledne pro děti, když není pozemek v perfektním stavu,“ říká kladenský primátor Dan Jiránek.
„Chyby budeme chtít nahradit. V nětkerých částech jsou dokonce i holá místa,“ dodal Jiránek.

Dalším krokem by mělo být odstranění zbylého kameniva v místě stavby a okolí cest, doplnění košů na psí exkrementy, úprava nosných sloupků vstupních branek psí loučky, výměna některých stromků.

Podle slov primátora by měla dodavatelská firma doplňovací práce provést v co nejkratší době. Po jejich dokončení bude údolí konečně sloužit veřejnosti. Revitalizace parku totiž město stála jedenáct milionů korun.

www.kladno.cz