Půjčte si od města na opravu domu

Potřebujte v letošním roce zrekonstruovat svůj dům? Ať už rodinný domek, objekt pro podnikání nebo panelový dům, na opravy si můžete za výhodných podmínek půjčit přímo z městské pokladny. Město pro tyto účely pro rok 2012 vyčlenilo šest milionů korun.

Prostředky pocházejí z Fondu obnovy obytných domů. Podmínky pro získání půjčky jsou docela mírné a úspěšní žadatelé mohou očekávat úrok mezi třemi až pěti procenty. Své žádosti mohou magistrátu adresovat fyzické, i právnické osoby.

Výběrové řízení bude probíhat od 16. ledna a ukončeno bude 28. června. Nejnižšího úroku přitom podle kladenského primátora Dana Jiránka dosáhnou ti úspěšní žadatelé, kteří mají ve svém záměru kombinaci se zateplením a naopak nejvyšší sazba se bude týkat půjček na deset let a dalších záležitostí.

„Z prostředků fondu lze financovat například opravy a zateplení fasád, opravy střech včetně štítů, nové rozvody v domě či opravu výtahů. Pokud charakter rekonstrukce souvisí se zateplením, pak je žadatelům nabídnuta výhodnější úroková sazba,“ upřesnil Jiránek.

V minulém roce této půjčky využilo šest majitelů domů a dohromady obdrželi sumu kolem šesti milionů korun. Tedy stejně, jako je vyčleněno pro rok následující. „Z financí hradili právě zejména zateplení nemovitostí. Z FOOD si půjčují převážně sdružení vlastníků bytových jednotek,“ dodal kladenský primátor.

Od roku 2006, kdy byla pravidla pro půjčky na rekonstrukce zjednodušena, už bylo pro tyto účely v Kladně vyčerpáno skoro 40 milionů korun.

www.kladno.cz