Pro seniory a handicapované instalace bezpečnostního řetízku na dveře zdarma

Město Kladno a městská policie zahájili další preventivní program zaměřený na bezpečnost místních seniorů. Starším lidem i handicapovaným nabízejí zdarma možnost nechat si nainstalovat bezpečností řetízky na své domácí vchodové dveře. 

Preventivní opatření podle mluvčí městské policie Markéty Fröhlichové úzce navazuje na úspěšný projekt městské policie, která již více než tři roky nabízí starším osobám bezplatnou službu v podobě distribuce bezpečnostních samolepek na dveře bytů.

„Cílem nového projektu je upozornit seniory na riziko nabízení nechtěných služeb a zboží podomními prodejci, či je varovat před situacemi, kdy se osoby vydávají za pracovníky distribučních firem a následně seniory okrádají“, řekla Fröhlichová.
 
Do konce letošního roku nainstaluje město, prostřednictvím odborné firmy, bezpečnostní řetízky všem zájemcům, kteří splní daná kritéria. Požádat o zařazení do nového programu mohou občané města Kladna v seniorském věku nad 60 let a osoby zdravotně handicapované nad 30 let, kteří jsou zároveň držiteli průkazu ZTP.
 
O bezpečnostní řetízek je možné si zavolat na linku 312 604 604 nebo přímo na služebně Městské policie Kladno na náměstí Starosty Pavla.
 
Pověření pracovníci na základě žádostí vyberou až stovku zájemců, se kterými se po pohovoru dohodnou na termínu montáže.