Přístavba kladenského domova pro seniory bude vybavená do léta

Přístavba kladenského domova pro seniory bude vybavená do léta. Stavbu za 120 milionů město dokončilo už na konci roku 2012. Její otevření zdrželo výběrové řízení na vybavení interiérů, město jej muselo zopakovat, protože v původním zůstal jediný uchazeč. Domov bude moci přijmout 102 nových klientů a jeho kapacita vzroste na přibližně 220 lidí. ČTK to sdělil mluvčí kladenské radnice Vilém Frček. 

Hodnota zakázky je zhruba 13 milionů korun, většina bude hrazená z evropských dotací. V přístavbě je 51 jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojů, které by měly klientům domova začít sloužit za měsíc. „Jsem velmi potěšen, že přístavba konečně dostane vybavení a začne sloužit svému účelu," řekl první náměstek primátora Zdeněk Syblík. 
    
Vnitřní vybavení zahrnuje veškerý nábytek, osvětlení, vybavení koupelen a WC, polohovatelná lékařská křesla, elektrické spotřebiče a další. Součástí zakázky je také veškerá instalace. Kromě toho jsou obě křídla budovy zateplená a mají novou fasádu. Počítá se i s úpravou okolní zeleně a prostor pro relaxaci. 
    
Zajímavostí nového pavilonu jsou například shozy na prádlo, které vedou z jednotlivých pater přímo do prádelny. Vstup do nových prostor je chráněn kódovaným zařízením, senioři by měli mít k dispozici také technologickou komunikační síť s ošetřujícím lékařem. Obyvatelé domova budou moci využívat širokou nabídku služeb od bufetu a kuchyně, přes knihovnu s internetem, studovnu, kapli až po rehabilitaci či lékařskou ordinaci. 
 
zdroj: ČTK