Při srážce u Velvar zemřely dvě ženy, další dvě byly těžce zraněny

Při srážce osobního a nákladního auta u Velvar na Kladensku dnes ráno zemřely dvě ženy a dvě další byly zraněny. Byly to pasažérky z osobního auta, jehož řidička podle všeho nedala přednost kamionu při vyjíždění z benzinové čerpací stanice. ČTK to řekla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Hlavní silnice I/16 mezi Mělníkem a Slaným byla kvůli vyšetřování a odstraňování následků zhruba tři hodiny uzavřená. 

Nehoda se stala kolem 6:00. Policisté odkláněli dopravu ve směru od Slaného v obci Ješín a ve směru od Mělníku na křižovatce u Velvar. Na silnici stály v dlouhých kolonách kamiony. Ostatní auta jela po objížďkách rovněž v dlouhých kolonách. Po 09:00 policisté hlavní silnici zprůjezdnili. 

Podle Novákové byla těžce zraněna 34letá řidička osobního auta Škoda Forman a její 38letá spolujezdkyně. Záchranáři je převezli do pražských nemocnic ve Střešovicích a Motole. Na místě zemřely ženy stejného věku jako těžce zraněné. 
    
Na nákladním autě nebylo po nehodě příliš znát, že by bylo vážněji poškozeno. Mělo pouze lehce promáčklou přední masku a poškozená světla. Zdemolovaný naopak skončil osobní automobil, který se po nárazu do levého boku auta u řidiče dostal až ke svodidlům v protisměru. 
 
zdroj: ČTK