Při nárazu do mostního pilíře na Kladensku zemřel řidič kamionu

Při nárazu do mostního pilíře na silnici I/7 poblíž Tuřan na Kladensku dnes ráno zemřel sedmačtyřicetiletý řidič kamionu, který převážel nová osobní auta. Silnice byla kvůli vyprošťování nákladní soupravy a vyšetřování téměř na osm hodin uzavřena. ČTK to dnes řekly mluvčí středočeské policie Soňa Budská a hasičů Lenka Kostková. Havárii se podařilo odstranit a silnici zprůjezdnit krátce po 14:00. 

Nehoda se podle Budské stala kolem 6:30 ve směru na Chomutov. Policisté dopravu odkláněli na 24. kilometru, řidiči se na silnici vraceli zpět na 27. kilometru. 
    
Podle Budské byl na místě například soudní znalec, který se zabýval tím, jestli na kamionu nebyla technická závada. Technický stav mostu také dopoledne posuzoval statik. "Most je v pořádku," dodala Budská. Příčinu nehody a další okolnosti policisté dál zjišťují. 
    
Nákladní souprava převážející devět aut byla po nehodě zaklíněná pod mostem. Podle informací ČTK řidič narazil do mostního pilíře v plné rychlosti při sjíždění ze silnice. "Náraz byl tak silný, že řidič na místě havárie zemřel," uvedla Budská. "Lékař na místě konstatoval smrt," řekla Kostková. 
    
Nehoda se stala na dvouproudé silnici I/7 u sjezdu na Lotouš. Na silnici I/7 navazuje rychlostní silnice R7 se čtyřmi pruhy. Tento tah je jednou z hlavních spojnic Prahy s Chomutovem a hranicemi s Německem. 
    
Druhá tragická nehoda se na stejném silničním tahu stala dnes před polednem, když při čelním střetu dvou osobních aut na osmém kilometru rychlostní silnice R7 u Stehelčevsi na Kladensku zemřel jeden člověk. Nehoda si vyžádala také jednoho těžce zraněného. 
 
zdroj: ČTK