Poradna: Pojištění nahodilého poškození

Odpovídá: Viktor Houška z BNP Paribas Cardif Pojišťovny

K jakým výrobkům lze sjednat pojištění nahodilého poškození a odcizení?

Jedná se o pojištění, které kryje typicky přenositelnou elektroniku. Toto pojištění je často sjednáváno ke křehkým zařízením, jako jsou chytré mobilní telefony, tablety, notebooky či fotoaparáty. V případě, že dojde k nahodilému poškození takového zařízení, je přístroj na náklady pojišťovny opraven a pokud jej nelze opravit, oprava se nevyplatí nebo dojde k odcizení, zákazník získá náhradní přístroj. Zaplatí vždy pouze spoluúčast podle výše prodejní ceny. Pojištění poškození a odcizení kryje až dvě pojistné události za každý pojistný rok. Nová generace pojištění se navíc vztahuje i na poškození způsobená nešikovností či nedbalostí. Nejčastějšího způsobu poškození, rozbití displeje, se tak už nemusíte obávat, ani pokud se to stane vaší neúmyslnou chybou.  

Kolik pojištění nahodilého poškození stojí a jak v praxi funguje?

Pojištění nahodilého poškození a odcizení lze sjednat již za cenu několika korun na den přímo u prodejce spotřební elektroniky, není nutná komunikace s pojišťovnou, ani její návštěva.

V případě nahodilého poškození pojišťovna zařídí a zaplatí opravu přístroje. V naší pojišťovně to většinou díky prověřeným autorizovaným servisům zvládáme do 3 pracovních dní od odevzdání poškozeného zařízení kurýrovi. Pokud přístroj nelze opravit, oprava se nevyplatí nebo dojde k odcizení, zákazník získá nový přístroj. Pojištění kryje také události v zahraničí.

Mezi 6 nejčastějších příčin poškození telefonu patří: někdo do vás strčí či vrazí, vypadne vám z ruky jen tak (nešikovnost), vypadne vám z kapsy, poškodí se, když upadnete a máte jej u sebe, vypadne vám z ruky při zakopnutí či uklouznutí, dojde k nechtěnému polití či utopení.