Polovina zaměstnanců Poldi dostala zpožděné mzdy, ostatní čekají

Polovina zaměstnanců kladenské Poldi dostala výplaty s dvoutýdenním zpožděním, ostatním by měly podle personálního ředitele Antonína Čimery přijít do konce týdne. Podnik už týden vyrábí jen zčásti, protože má kvůli pozdním platbám odpojený silový proud. Dnes se jedná o jeho znovuzapojení, ke kterému by mělo dojít ve čtvrtek nebo v pátek, řekl dnes ČTK Čimera. Vedení podniku s novináři nekomunikuje. Odbory už v září kvůli zpožděným platům zorganizovaly hodinovou výstražnou stávku, které se zúčastnila asi polovina ze 400 zaměstnanců. 

Podle předsedy Základní organizace Hutě Poldi Richarda Mosra postupně přibývá lidí, kteří dávají výpověď. Nejde ale o hromadné odcházení. "Od pondělí přibylo několik zaměstnanců, jako důvod uvádějí právě zpožďování platů," uvedl Mosr. Zatímco ocelárna Poldi kvůli vypnutému silovému proudu stojí, na dokončovacích provozech nyní pracuje přibližně polovina zaměstnanců. 
    
Čimera v pátek ČTK řekl, že propouštění zatím Poldi nechystá. Jedním z důvodů zpožďování výplat je podle jeho dřívějšího vyjádření i provoz podniku, který má problémy, konkrétně poruchy na některých zařízeních. 
    
Kvůli opakovanému zpožďování výplat odboráři vyhlásili 1. června stávkovou pohotovost a 26. června se dvě stovky z nich účastnily symbolického protestního shromáždění. Tehdy vedení Poldi slíbilo, že lidé s nižšími mzdami budou dostávat peníze na účty od 17. dne v měsíci a všichni je budou mít nejpozději do 21. dne v měsíci. 
 
zdroj: ČTK