Policisté museli při honičce na Kladensku použili varovný výstřel

Policisté po automobilové honičce zatkli třicetiletého recidivistu, který na čerpací stanici ve Slaném na Kladensku natankoval a bez zaplacení ujel. Muže chytili až v nedaleké obci Vítov, kde jim po pronásledování zastavil. Z auta ale vyskočil a začal utíkat po poli, kde museli k jeho zastavení použít varovný výstřel. Za krádež mu hrozí až tři roky vězení. ČTK dnes o případu informovala mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. 

Případ se podle Novákové stal ve čtvrtek dopoledne, kdy bylo po podezřelém autě vyhlášeno pátrání. Policisté automobil našli ve slánské Lázeňské ulici, odkud zloděje pronásledovali téměř čtyři kilometry, než zastavil a začal utíkat. "Ve vozidle zanechal svoji devatenáctiletou přítelkyni a její měsíční dítě," dodala Nováková. Kromě toho policisté zjistili, že muž neměl řidičský průkaz a na autě byly ukradené registrační poznávací značky z jiného vozidla.     

Podobný případ nedávno řešili i berounští policisté. Na konci ledna zatkli muže podezřelého z toho, že bez zaplacení ujel zhruba třicetkrát od čerpacích stanic ve Středočeském kraji. 
 
zdroj: ČTK