Policista kradl ve sběrně měď

Velmi kuriózní případ kladenského policisty zloděje řeší Generální inspekce bezpečnostních sborů. Zřejmě pro vylepšení své životní finanční situace se příslušník z obvodu Kladno-venkov vloupal v doprovodu své známé do švermovské sběrny druhotných surovin. Vloupání do skladu barevných kovů vyjde muže zákona draho. Přijde o uniformu a z ostudy má kabát. 

Odtud se společně chystali odnést šestnáct kilo mědi. Podle výpovědí svědků byl policista v inkriminovanou dobu pod vlivem alkoholu. Zřejmě proto mu nedošlo, že drahé kovy jsou v objektu chráněny alarmem. 

Pracovníci bezpečnostní agentury byli na místě ihned. Přivolaní policisté se nestačili divit, když zjistili, že mají v rukou svého kolegu. Podle mluvčí generální inspekce Radky Sandorové je muž policisty nyní obviněn z krádeže ve spolupachatelství.
 
„Policista byl zadržen poté, co překonal oplocení, které přestřihl a odhrnul drátěný plot v zastřešeném prostoru sběrných surovin. Vnikl do části, kde jsou uskladněny barevné kovy, které odcizil,“ přiblížila Sandorová.
 
Policista je nyní trestně stíhán. Za uvedený čin mu hrozí až dva roky odnětí svobody, stejně jako definitivní ztráta zaměstnání. Muž je v současnosti vyšetřován na svobodě, než nadobro vysvlékne uniformu. 
 
Nejen pro policisty, ale i pro pracovníky prodejny sběrných surovin, je mužovo jednání naprosto nepochopitelné. „Podle mého soudu musel být ten člověk úplně namol, když něco takového udělal. Navíc jako policajt dobře ví, že barevné kovy máme střežené alarmem. Nedovedu to pochopit, že tam lezl,“ řekla pracovnice švermovské sběrny druhotných surovin v ulici 28. října, která v těchto provozovnách pracuje přes třicet let.
 
K tomu dodala: „Případů vloupání do našeho areálu řešíme vcelku dost, proto jsme napojeni na bezpečnostní agenturu. Měli jsme tu pro ostrahu i psa, ale toho zloději otrávili. V tomto oboru je to čím dál horší. Po úterním zásahu je tu ale kupodivu klid. Nikdo další se sem zatím nevkradl.“