Podnikatel Bobrov obviněn kvůli nehodě tuningových aut

Policie obvinila kvůli loňské tragické nehodě u Slaného ruského podnikatele Igora Bobrova. Hrozí mu až šest let ve vězení. Jedenatřicetiletý muž čelí obvinění z usmrcení z nedbalosti a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, řekla ČTK mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Muž je jedním ze dvou řidičů sportovních vozů Nissan GTR, kteří se po silnici vraceli z tuningového srazu.

Policisté v úterý ukončili vyšetřování nehody a spis předali státnímu zastupitelství. Jako svědek v případu figuruje zastupitel Prahy 7 Tomáš Vavřinec (ODS), který řídil druhé sportovní auto stejné značky.

Nehoda se stala při návratu tuningových aut ze srazu v Panenském Týnci na konci loňského května na rychlostní silnici R7 mezi Slaným a Smečnem. Řidiči červeného a bílého Nissanu GTR podle policie riskantně předjížděli kolonu vozidel, čímž ohrozili posádku Renaultu Twingo. "Řidič osobního automobilu (Bobrov) začal předjíždět, ačkoliv měl výhled dopředu zakrytý jiným již předjíždějícím osobním vozidlem," uvedla Nováková.

Řidič malého renaultu strhl řízení, aby se vyhnul čelnímu střetu. Podle Novákové vjel prudce mimo vozovku, kde dostal smyk. Auto pak skončilo na střeše v přilehlé stráni. "Před tímto automobilem se obviněný nestačil zařadit vpravo před vozidla, která předjížděl, čímž ohrozil protijedoucího řidiče," dodala Nováková.

Šestadvacetiletý řidič zemřel v nemocnici. O čtyři roky mladší spolujezdkyně nehodu přežila, v nemocnici několik dní bojovala o život s těžkým zraněním hlavy a břicha. Policejní vyšetřování později ukázalo, že mrtvý mladík auto řídil pod vlivem marihuany. Znalci podle Novákové nemohli určit, jak rychle tunigová auta po silnici jela, protože se s renaultem nestřetla.

Oba muži vinu po začátku vyšetřování tragické nehody popřeli. Vavřinec médiím po výslechu řekl, že je přesvědčen, že nehodu nezpůsobil. Ruský podnikatel Bobrov uvedl, že při předjíždění jel těsně za pražským zastupitelem a spoléhal na jeho odhad. Mladé frontě Dnes řekl, že vinu necítí, jinak by prý už dávno prchl pryč z ČR.

zdroj: ČTK