Petr Bendl předsedou středočeské ODS?

Nový ministr zemědělství a předseda středočeské ODS Petr Bendl získal v úterý další nominaci pro to, aby mohl v sobotu svůj post šéfa strany ve středních Čechách obhajovat. Rozhodl tak kladenský oblastní sněm.

„Petr Bendl získal 69 hlasů, druhým kandidátem jsem byl já sám. Já však předsedu středočeské ODS dělat nechci, proto jsem se nominace ještě před hlasováním vzdal,“ řekl k tomu Jiránek. Ten zároveň po úterním sněmu zůstal předsedou kladenské oblasti.

Také jednání oblastního sněmu v Kladně se účastnil předseda ODS a premiér Petr Nečas. Jeho přítomnost má zřejmě posílit šance na to, aby Bendl šéfoval středočeské ODS i po volebním sobotním regionálním sněmu. Druhým kandidátem na tento post je poslanec Petr Tluchoř, který se vůči Nečasovi vymezuje.

Nesouhlasí třeba s tím, aby celorepublikový kongres ODS, konající se koncem října, byl nevolební. Rovněž Nečase kritizoval za to, že odvolal ministra zemědělství Ivana Fuksu a nahradil jej právě Bendlem.

„Premiér se sněmu aktivně účastnil a předstoupil před delegáty, ale nebyl to projev, který by někoho vyzdvihoval. Spíš jsme se bavili o vládních reformách,“ řekl Jiránek. Podobně před své spolustraníky předstoupil i odvolaný ministr Fuksa. „Ten korektně znovu zopakoval svůj postoj, tedy to, že mu premiér při odvolávání řekl, že se stranicky rozešli,“ dodal Jiránek. Podle něj byla atmosféra při jednání klidná a nic bouřlivého se nedělo.

www.kladno.cz