Pět mladíků z napadení osmi lidí ve Slaném bylo obviněno

Kladenští policisté vyšetřují napadení osmi mladých lidí, které se odehrálo v noci ve čtvrtek ve Slaném. Pětice útočníků ve věku 18 a 19 let postupně napadla mladé muže, mezi kterými byli i Romové. Lékaři museli ošetřit čtyři lidi, z nichž jeden s těžším poraněním hlavy skončil v nemocnici. Čtyři z mladíků zadrželi policisté ještě v noci po útocích, řekla ČTK mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Napadení mladíci byli ve věku od 15 do 25 let. Výtržníci podle mluvčí nejprve po 22:00 napadli u obchodního domu v Ouvalově ulici třiadvacetiletého muže, poté dva muže ze Slaného ve věku 20 a 25 let. Následně se přesunuli do Soukenické ulice, kde zaútočili na patnáctiletého mladíka ze Slaného. V přilehlé Šultysově ulici před restaurací zbili pětadvacetiletého muže z Prahy a nakonec napadli mladíky ve věku 17, 18 a 19 let ze Slánska, popsala incident Šteinerová.

Policejní hlídka ještě v noci zatkla čtyři útočníky, pátý se v pátek dostavil na policejní služebnu sám. Tři mladíci podle mluvčí pocházejí z Kladna, jeden z Prahy a poslední ze Slánska. Dechová zkouška, provedená po zadržení, u některých z mladíků zjistila až 1,35 promile alkoholu.
 
Pětici mladíků kriminalisté vyšetřují na svobodě, obviněni jsou z trestného činu výtržnictví, úmyslného ublížení na zdraví a násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci.
 
Kvůli podezření z rasově motivovaného činu se případu na svých webových stránkách věnuje i nevládní sdružení Romea, jehož posláním je podpora vzájemného soužití Romů a Čechů.
 
zdroj: ČTK