Opravy zimního stadionu v Kladně začnou až po sezoně

První etapa oprav zimního stadionu v Kladně začne s ročním zpožděním až po nadcházející sezoně hokejové extraligy. ČTK to dnes řekl Lukáš Kubica, ředitel městské společnosti Sportovní areály města Kladna (SAMK), která se o halu stará. 

Na stadionu se vymění sedačky a zvýší se kapacita o další místa k sezení, aby hala splňovala požadavky pro extraligu. V nové sezoně budou Rytíři hrát nejvyšší soutěž díky výjimce z licenčního řádu. 
    
Dlouho plánovaná rekonstrukce zimního stadionu měla původně začít letos, po skončení uplynulého ročníku extraligy. Městská rada v červnu vybrala zhotovitele stavby, ale výběrové řízení se prodloužilo, protože proti rozhodnutí podala námitku jedna z neúspěšných firem. 
    
SAMK se už podle Kubici s námitkou vypořádaly, tendr byl ukončen a práce tak můžou po dohodě s vítěznou firmou po nadcházející sezoně začít. Vítězná firma podle nabídky opraví stadion za částku kolem 23 milionů korun. 
    
Hokejový klub už dříve požádal o odložení oprav na příští rok. Vedení Rytířů se obávalo zejména toho, že by opravy stadionu narušily sportovní program celého klubu. Extraligová sezona začne 13. září. 
    
Podle návrhu projektu zveřejněného na městském webu se mají vyměnit sedačky a zvýšit kapacita o dalších 1942 míst k sezení. Stadion bude mít nově celkovou kapacitu 5184 diváků, z toho 1500 míst bude pro stojící fanoušky. Opraveny budou třeba také toalety nebo bufety, které jsou ve špatném stavu. 
    
O opravách kladenského stadionu se hovoří už řadu let. Město původně chtělo vybudovat novou multifunkční arénu, na kterou ale nezískalo dotace. Připravil se proto projekt postupné rekonstrukce, která by mohla vyjít až na 300 milionů korun. 
    
Kladenský stadion patří mezi nejstarší haly, v nichž se hraje hokejová extraliga. Byl otevřen v roce 1949 a vlastní jej město. 
 
zdroj: ČTK