Opravu pavilonu kladenské nemocnice stále brzdí komplikace

Opravu části kladenské nemocnice stále brzdí komplikace, vedení nemocnice čeká na písemné vyjádření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten posuzoval minulý rok vypsanou soutěž na přípravu projektu, protože se jeden z jejích účastníků odvolal. Nemocnice teď čeká na povolení vypsání nového tendru. ČTK to řekl ředitel nemocnice Vladimír Lemon. Jedná se o opravu pavilonu C2 za zhruba 270 milionů korun.  

Rekonstrukce budovy měla být podle původních plánů už hotová. "Pokud bych nyní optimisticky odhadoval, mohla by soutěž na projekt být vypsána během jara a na podzim pak tendr na zhotovitele prací," uvedl ředitel. Oprava se má týkat gynekologického a části chirurgického oddělení. V suterénu pavilonu by mohlo být nové oddělení, což má ale řešit teprve připravovaný projekt. Provoz jednotlivých oddělení oprava nepřeruší, budou se operativně stěhovat v rámci nemocnice.

V kladenské nemocnici nedávno skončila modernizace za zhruba 40 milionů korun, ta se týkala například rozvodů na onkologickém a plicním oddělení. Nemocnice také vybudovala novou úpravnu vody a nakoupila přístroje pro dětské oddělení.

Tendr na opravu bloku C2 už byl jednou zrušen kvůli podezření, že bývalý středočeský hejtman David Rath a bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová, dříve Pancová, se údajně předem dohodli, že zakázku získá firma Konstruktiva Branko.

Rathovi uložil soud minulý rok v červenci 8,5 roku vězení v první části kauzy za korupci při veřejných zakázkách ve Středočeském kraji. Bývalé ředitelce kladenské nemocnice Kottové a jejímu manželovi Petrovi Kottovi soud v první části kauzy vyměřil 7,5 roku za mřížemi. Jejich tresty zatím nejsou pravomocné, případem se bude zabývat odvolací soud.

V rámci prošetřování druhé větvě kauzy týkající se zakázek na opravu středočeských nemocnic v Kladně, Mladé Boleslavi a Kolíně a dodávky sanitek pro středočeskou záchrannou službu navrhli loni v srpnu kriminalisté obžalovat devět lidí a osm firem. O dalších krocích rozhodnou žalobci z Vrchního státního zastupitelství v Praze.

zdroj: ČTK