Oba řidiči zemřeli při srážce kamionů na Kladensku

Dva lidé v pátek dopoledne zemřeli po srážce dvou kamionů na silnici 1/16 na Kladensku. Oběťmi jsou řidiči nákladních aut, jeden uhořel v kabině vozu. Silnice byla v úseku mezi obcemi Uhy a Nová Ves kvůli vyprošťování kamionu a odstraňování následků nehody uzavřena až do večera, řekla ČTK mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. Policie odkláněla dopravu po objízdných trasách.

Nehoda se stala krátce po 10:00 v mírném stoupání poblíž sjezdu u Nové Vsi. Kamiony po střetu začaly hořet, nehodu nepřežil ani jeden z řidičů. Mužům podle policie bylo 36 a 56 let. Podle mluvčí hasičů Lenky Kostkové jeden řidič uhořel v kabině, řidič z druhého kamionu byl při srážce vymrštěn ven a zraněním podlehl. Není však vyloučeno, že zemřel také kvůli požáru. "Oba řidiči utrpěli vážná zranění, kterým na místě ihned podlehli," dodala Šteinerová.

Jeden kamion se po bočním střetu zřítil ze srázu vedle silnice, druhé auto zablokovalo vozovku. "Jeden z řidičů vjel z nezjištěného důvodu do protisměru. Příčiny nehody vyšetřujeme," dodala Šteinerová. Oheň byl uhašen po dvaceti minutách. "Kamiony nevezly žádné nebezpečné látky," uvedla Kostková.

Jedno nákladní auto bylo podle Kostkové prázdné a druhé patrně převáželo odpad. Hasiči museli odčerpat naftu z nádrží, přijela specializovaná firma, aby zlikvidovala následky úniku nafty a oleje do půdy. Kamion, který se zřítil ze srázu, museli vyprostit velkým jeřábem. Podle Šteinerové byla silnice opět zprůjezdněna až po 21:00. "Kvůli tomu, že při nehodě byla poškozena vozovka, tam pravděpodobně bude snížená rychlost," dodala.

Při požárech dopravních prostředků v uplynulých pěti letech podle statistiky hasičů zahynulo 160 lidí. Nejvíce obětí si vyžádaly požáry osobních aut, při požárech nákladních vozů zemřelo 23 lidí. Mluvčí generálního ředitelství hasičů Ivana Svitáková dnes ČTK sdělila, že hasiči vyjeli v letech 2007 až 2011 k více než 10.500 požárům dopravních prostředků, přičemž nejčastěji hořela osobní auta a nejčastěji to bylo kvůli technické závadě.

zdroj: ČTK