O pas si můžete zažádat i v sobotu

Město Kladno mimořádně rozšiřuje úřední hodiny pro příjem žádostí o vystavení cestovního pasu o sobotu 19. a 26. května, vždy od 8:00 hod do 18:00 hod. 

Mnozí lidé si v těchto dnech musí zažádat o nové cestovní doklady. Počet kabin na příjem a výdej cestovních pasů a občanských průkazů je ale omezen a díky rozhodnutí státních institucí, nikoliv magistrátu, je potřebné technické zařízení pro volné kabiny, kterými město disponuje, v nedohledu. Město Kladno se tedy dalšími změnami snaží tuto situaci zvládnout a vyjít občanům co nejvíce vstříc. Novinkou nyní bude dočasné rozšíření úředních hodin pro příjem žádostí o cestovní doklady i na sobotu. 

Sezóna dovolených se blíží a lidé si ve velkém začínají vyřizovat cestovní doklady. Kladno už od začátku března rozšířilo úřední hodiny o celý nový úřední den, tedy úterý. Další navýšení úředních hodin se intenzivně připravuje. V plánu je rozšířit stávající úřední hodiny ve čtvrtek, kdy by se na Centru správních agend daly vyřizovat cestovní doklady a občanské průkazy až do 18 hodin odpoledne. 
 
Novinkou na květen jsou úřední hodiny výhradně pro příjem žádostí o vystavení cestovního pasu i v sobotu. Jedná se o dvě soboty 19. a 26. května, vždy od 8:00 do 18:00. „Zejména pro malé děti je čekání ve frontách neúnosné, proto musíme navýšit úřední hodiny jak jen je to možné. Chystáme také zřízení dětského koutku a přebalovacího pultu,“ řekl kladenský primátor Dan Jiránek.
 
Když už má klient pořadový lístek, tak další frontě se dá předejít sledováním čekacích dob jednotlivých úředních úkonů, které je na webu města k dispozici on-line. Občan si vyzvedne lístek a nemusí trávit čas ve frontě. Na webu si jen pohlídá, za jak dlouho by měl být s určitou rezervou připraven u přepážky. Mezi tím si může vyřídit jiné věci.